Axel Tuanzebe Trabzonspor’a önerildi – Futbol Haberleri

Trabzonspor, sürem planlamasını erkenden yaptıktan sonrasında ‘nokta atışı’ transferlerini de gerçekleştirmişti. Fotomaç’ın haberine bakılırsa sıra en mühim bölgelerden olan stopere geldi. Edgar İe sonrası sağ stoperde net birini yakalayamayan bordo- mavililer transfere yönelmişti. Geniş bir yelpazede birçok isimle görüşen Karadeniz temsilcisinde rotanın tekrardan Manchester United ile 1 yıl daha kontratı bulunan Axel Tuanzebe’ye döndüğü kaydedildi. Menajerler bir kez daha Kongolu adı Trabzonspor’a önerdi. Teknik direktör Abdullah Avcı onaylı bu isim için kollar tekrardan sıvandı.
Sakatlanan Josef’in yerine Florentino geliyor
DEVLER LİGİ KOZU Manchester United alt yapısından yetişen Axel Tuanzebe’yi Trabzonspor’da çeken iki mühim unsur var. İlki tertipli forma bulma ihtimali güçlenecek. ManU ve kiralık gittiği Aston Villa, Napoli benzer biçimde ekiplerde teknik direktörleri onu direkt 11’e yazmadı. Karadeniz ekibinde ise bu şansı yükselecek. İkincisi ise Şampiyonlar Ligi. Trabzonspor’un grup aşamasına kalması durumunda Tuanzebe, kendini Avrupa’nın en üst platformunda gösterme imkanı yakalayacak. Karadeniz temsilcisiyle Manchester United arasındaki pazarlıklar devam ediyor.
MENAJER TAKİBİ
Karadeniz ekibinin geçirme gündeminde yer edinen Aral Şimşir’in menajerinden sürpriz bir jest geldi. Genç sol kanat oyuncusunun menajeri Çağlar Koycu, Trabzonspor’un İnstagram’dan takip etmeye başladı. Bordo-mavili taraftarlar da Aral’ın kısa süre içinde takımlarına geçirme olmasını istiyor..

Son Dakika Haberler