Bir Türk Masalı filmi – Beyaz perde Haberleri

Film; tekrardan uyarlama bir masal değil, tamamen sıfırdan yazılan ve yazılırken Anadolu Coğrafyasının öğelerini işin merkezine alan bir masal. Yeşilçam sinemasının son olarak masalını ortalama 50 yıl ilkin çekmiş olduğu ve dünya sinemasının bile büyük bütçelerle Anadolu hikayelerine yöneldiği düşünüldüğünde filmin önemi bir kat daha artıyor.
Mutluluk ülkesinde geçen fantastik bir masal olarak vasıflandırılan film, büyüklerimizin anlattığı, küçüklerimizin kahramanı olduğu bir “Aile Filmi”. Evvel süre içinde geçen, Yiğit’in Peri Kız’a aşkı için, Aydınlık ve Karanlık’ın oyununa “Varım” söylediği, sıcak, içten, fantastik, sürükleyici, trajikomik, keyifli, değişik ve evrensel bir masal.
Filmimizde yeni nesil birçok yıldızla beraber Yeşilçam Sinemasının oldukca kıymetli adları de var. Ahmet Mekin, Suna Selen, İzzet Günay, Kayhan Yıldızoğlu ve Füsun Erbulak filmin kadrosunda. Bu isimlerle beraber; Toprak Sergen’in yazdığı, yönettiği ve oynadığı filmin başrollerini; Burak Sergen, Cemal Hünal, Amine Gülşe, İclal Aydın, Zirve Sarıduman, Orçun İynemli, Ege Aydan, Caner Kadayıfçı, Aslı İnandık, Işıl Sergen, Ali Davutoğlu, Hakan Ateş, Rüştü Asyalı, Roz Noori, Bilge Bilge, Poyraz Demirci, Leya Kırşan, Muhittin Oymakçıer ve Adnan Efe Yavuz paylaşıyor. Filmimizde ek olarak Erkin Koray ve Sulh Manço şeklinde ustaların eserleri yorumlanırken, filmin soundtrack`i başrol oyuncularından Amine Gülşe`nin sesinden bir klip haline de getirildi.
Toprak Sergen`in ilk kez yapımcılık ve yönetmenlik deneyimi kazanılmış olduğu film, Sergen`in hedeflerine bir adım daha yaklaşmasını sağlarken, seneler sonrasında Türk Sinemasına tekrardan bir masal kazandırmanın gururunu da yaşatıyor. Sergen`e bakılırsa bu film oldukca daha iyi bir sürecin başlangıcı. Beyaz perdeden kazandığını gene sinemayla paylaşmak isteyen Sergen, bu filmin devam filmlerinin gelmesi ve her geçen gün ilerleyen teknolojik gelişmelerle beraber izleyicinin takdirini kazanmak için hep daha iyisini yapmak için çalışmalara çoktan başlamış.

Son Dakika Haberler