Boğaz’da caz büyüsü – Son Dakika Magazin Haberleri

Türkiye’nin en kuvvetli seslerinden ve müzisyenlerinden Fatih Erkoç ile ülkemizin önde gelen piyanistlerinden Kerem Görsev ve grubu Kerem Görsev Trio, Kuruçeşme Açıkhava’da caz müzik tutkunlarını büyüledi. Beraber hayata geçirdikleri ‘The Lady From İstanbul’ isminde albümlerinden klasikleri seslendiren ikili, varlıklı repertuarlarıyla müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı.
Caz müziğin usta sesi Fatih Erkoç’un fanatik bırakan yorumlarına piyanoda Kerem Görsev, davulda Ferid Odman, kontrbasta Volkan Hürsever enstrümantal şovlarıyla birlikte rol aldı.
 
Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ikiliden Fatih Erkoç, “Oldukca güzel bir mekan, geçen yıl de burada çaldık. Atmosfer İstanbul’un en güzel yerlerinden biri fakat yalnız görünüm değil buraya gelen insanlarda herhâlde bu yıl da o şekilde olmuştur, geçen yıl de burayı doldurmuşlardı. Demek ki bizi seviyorlar, ikimiz de onları seviyoruz. Cazın büyüsünü beraber paylaşmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Erkoç, beraber sahne alacağı müzisyen dostuna, “Kerem Görsev piyanistliğinin yanı sıra Türkiye’ye cazı sevdiren mühim adlardan biridir. Oldukca istikrarlı bir halde bu caz piyanistliğini ve standardını sürdürüyor. Onun için de cazı ve kaliteli müziği halka sevdirdiğimiz için oldukça mutluyuz” sözleriyle övgüler yağdırdı.

Son Dakika Haberler