İsmail Ege Şaşmaz kimdir, kaç yaşlarında? Sulh Akarsu’ya benzerliği duygulandırdı

23.07.2022 13:58 Son Güncelleme: 23.07.2022 13:59 İsmail Ege Şaşmaz’ın yaşamı ve kariyeri ile ilgili bilgiler canlandıracağı karakter sonrasında merak mevzusu oldu. İşte uzayan saçlarıyla Sulh Akarsu’ya oldukça benzeyen Şaşmaz’ın kariyeriyle ilgili bilgiler…
İSMAİL EGE ŞAŞMAZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?
Şaşmaz, 25 Kasım 1993 tarihinde Manisa’da dünyaya geldi. İlk oyunculuk deneyimini, Manisa Belediyesi Liselerarası Tiyatro Yarışması’nda Acil Servis isminde oyun ile başladı. Polinas Anadolu ve Sanayi Meslek Lisesi mezunudur. Kariyerine Güneşi Beklerken adlı dizide Sulh karakterini canlandırarak adım attı.
2015 senesinde Serçe Sarayı isminde proje ile kamera karşısına geçti. 2015 senesinde piyasaya çıkan Günebakan dizisinde Rüzgâr adlı karakteri canlandırdı. 2016 senesinde Aşk Yalanı Sever adlı dizide Serdar karakterini canlandırdı. Aşk Yalanı Sever dizisinin yayından kaldırılmasıyla oyunculuğa ara verdi. Aşk Laftan Anlamaz dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2018 senesinde Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde Mehmet karakterini canlandırdı. Güneşi Beklerken dizisinde de rol almıştır.
2020 senesinde Sen Çal Kapımı isminde dizide Kaan Karadağ adlı karaktere yaşam vermiştir.
TRT 1’deki Uyanış: Büyük Selçuklu isminde dizide Faysal adlı karakteri canlandırmıştır.
Genç oyuncu, 2021 senesinde yaşamını influencer Hande Ünal ile birleştirmiştir.
Kendisi benzer biçimde oyuncu olan Aytaç Şaşmaz’ın kardeşidir.
Sulh Akarsu’nun yaşamının anlatılacağı film ise 18 Kasım’da vizyonda olacak.

İsmail Ege Şaşmaz ile Hande Ünal dün akşam nikah masasına oturdu

Son Dakika Haberler