Murat Kekilli’den ‘rahmetli Bülent Ersoy’ gafı!

Konya Hüyük Meydanı’nda düzenlenen Hüyük Kırmızı Altın, Geleneksel El Sanatları ve Gençlik Festivali’nin konser programında sahneye çıkan Murat Kekilli, hayranlarını coşturdu. Sunucu Rıza Sönmez tarafınca kendisine ikram edilen Hüyük çileğinin tadına bakarak tam not veren Kekilli, vefat etmiş bazı meşhur sanatçıların sahnede taklidini yapmış oldu, ‘Kara Gözlüm’ adlı şarkısını onların sesine benzeterek okumaya çalıştı.
Kara Gözlüm şarkısını 1998 senesinde Adana’da talebe evinde bestelediğini belirten ve günümüzde de pek oldukça sanatçının parçayı seslendirmeye başladığını özetleyen Kekilli, şu ifadeleri kullandı:
İç Anadolu’da değişik, Karadeniz’de değişik, Trakya’da değişik anlatmaya başladılar. Bu da bana enteresan fikirler öğretti. Ne benzer biçimde? Örnek olarak ‘Bu Kara Gözlüm parçasını yaşasaydı rahmetli Müslüm Gürses iyi mi okurdu?’ diye. Kara Gözlüm parçasını seslendirerek, 3 Mart 2013 tarihinde yaşamını yitiren Müslüm Gürses’i yansılamak ettikten sonrasında “Böyle bir durum olacaktı herhalde rahmetli okusaydı” açıklamasını meydana getiren Kekilli, hayatta olan Bülent Ersoy’u da yansılamak etmek istedi. Kekilli, “Fakat Kara Gözlüm’ü rahmetli Bülent Ersoy iyi mi okuyacaktı bu şekilde, o da enteresan” sözlerinin peşinden yapmış olduğu gafın farkına vardı. Yüzündeki ifadeyi değiştiren, kollarını açıp gözlerini kapatan 54 yaşındaki müzisyen, iki kez ‘pardon’ dedi. Kekilli, hem hayatta olan meşhur sanatçıdan hem de fanatiklerinden özür diledi.
Kekilli, Bülent Ersoy’un taklidini ise yapmış olduğu gafı düzelttikten sonrasında vokalistine yaptırdı. Kekilli, Kara Gözlüm parçasını Sulh Manço’nun ağzından da seslendirerek yansılamak yaparken, Ege ve Trakya şiveleriyle seslendirdi.
Yeni albümündeki şarkılarını hayranlarıyla beraber okuyan Murat Kekilli, kendisine şöhretin kapılarını aralayan, 1999 senesinde müzik piyasasına sunmuş olduğu ‘Bu Akşam Ölürüm’ parçasını da fanatiklerinden gelen talep üstüne ikinci kez sahnede seslendirdi.
Öte taraftan festivalde düzenlenen çilek yarışmasında, en büyük çilek belirlendi. Yarışmada dereceye girenlere ödül verildi.

Son Dakika Haberler