Oppo, UEFA’nın resmi sponsoru oldu

21.07.2022 09:51 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden Oppo, Avrupa pazarının kendisi için oldukça mühim bulunduğunu gösteren bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Çinli telefon üreticisi, Avrupa Futbol Federasyonu UEFA’nın resmi sponsoru oldu.
Hatırlarsanız UEFA tarafınca düzenlenen Şampiyonlar Ligi maçlarının televizyondaki yayınları öncesi MasterCard ve PlayStation benzer biçimde markaların reklamları dönüyor. Bu sponsorluk kapsamında Oppo da Şampiyonlar Ligi esnasında reklamı dönen markalardan biri olacak. Bilhassa futbola meraklı olanların adeta aklına kazınacak kadar fazlaca karşısına çıkan bu maç öncesi reklamlar arasına girmek için Oppo için oldukça mühim bir promosyon olacaktır. Bilhassa Şampiyonlar Ligi’nin sıkı şekilde takip edilmiş olduğu Avrupa vatanlarında. Üstelik bu sponsorluk kapsamında Oppo reklamları yalnız Şampiyonlar Ligi maçlarında değil, UEFA tarafınca düzenlenen öteki organizasyonlarda ve müsabakalarda da gösterilecek. Çinli telefon üreticisi ile UEFA arasındaki bu sponsorluk anlaşması önümüzdeki iki sürem geçerli olacak.
Çinli telefon üreticisinin reklamı Şampiyonlar Ligi, Süper Kupa ve Futsal Şampiyonlar Ligi benzer biçimde popüler turnuvaların web sitesine de eklenecek. Bununla beraber bu turnuvaların müsabakalarına ev sahipliği meydana getiren stadyumlarda da markanın afişleri yer alacak.
Çinli telefon üreticisi, daha ilkin de Wimbledon ve Roland-Garros tenis turnuvaları ile benzer sponsorluk anlaşmalarına imza atmıştı. Bu antak kalma firmanın Çin haricinde da namını duyurmaya büyük ehemmiyet verdiğinin bir göstergesi.

Son Dakika Haberler