Ş İle Süregelen Hayvan İsimleri… Ş Harfi İle Süregelen Hayvanlar

Ş ile Süregelen Hayvan İsimleri
Ş harfinin baş harf olarak geçmiş olduğu birçok hayvan türü bulunmaktadır. Bu, hayvan türleri içinde malum hayvan türleri olduğu benzer biçimde asla duymadığınız hayvan türleri de olabilir. Bu yüzden ş harfiyle süregelen her hayvan fazlaca mühim görülmektedir.
Şahin
Şempanze
Şeritli Engerek
Şakrak Kuşu
Şişe Burunlu Balina
Ş Harfi ile Süregelen Hayvanlar
Şahin
Yırtıcı bir kuş türü olan Şahin, oldukça büyük bir kuş türüdür. Gruplar halinde avlanması ise dikkat çeken bir özelliktir. Şahinlerin en kuvvetli bölgeleri ise pençeleri olarak bilinmektedir. Görme yetileri oldukça gelişmiştir. Ek olarak hem gündüz hem de gece avlanmaları mümkündür. Şempanze
En fazlaca sevilen hayvanlar içinde bulunan şempanze insansı özellikleri ile dikkat çekmektedir. Genel anlamda ormanlık alanlarda ve sulak bölgelerde yaşarlar. Ek olarak en süratli maymun türlerinden birisi olduğu bilinmektedir.
Şeritli Engerek
Zehirli ve tehlikeli bir yılan türü olan şeritli engerek, engerekgiller familyasından gelmektedir. Sırt bölgesi grimsi yada kül renginde olmaktadır. Ağır hareket etse de saldırıya geçeceği vakit fazlaca süratli olabilir.
Şakrak Kuşu
İspinozgiller familyasından olan bir kuş türüdür. Ötücü bir kuş olması ve serçeye benzer yanları ile dikkat çekmektedir. Doğal olarak kırmızı – mavi renkleri olması serçelerden ayırt edilmelerini sağlamaktadır. Bu kuş bilhassa Uzak Doğu kültürü için oldukça mühim görülmektedir.
Şişe Burunlu Balina
Hyperoodon gagalı balinagiller familyasına ilişik olan bir cinstir. Pasifik gagalı balina türü de görünüşlerinden dolayı tropikal şişe burunlu balina olarak adlandırılmaktadır. Ene derine dalabilen memeli türü olarak dikkat çekmektedir.
 
 

Son Dakika Haberler