Yaşlanma karşıtı 5 olağanüstü gıda

Cildinizin kırışmaması için yaşlanmaya adeta harp açan gıdaları tüketmeye başlayabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı besinlerin tüketimine itina göstererek, yaşını pürüzsüz ve genç görünen cildinin ardında saklayabilirsiniz. İşte yaşlanma karşıtı 5 olağanüstü gıda… (Posta)
Cildiniz daima yaşınızı ele verir. Bu sebeple cildinizin tazeliğini ve gençliğini korumanız gerekir. Yalnız yaptığınız cilt bakımlarıyla cildinizin kırışmasını engelleyemezsiniz. Sadece tükettiğiniz yaşlanma karşıtı besinlerle cildinizi destekleyerek daima genç kalabilirsiniz.
SU
Su içmek cildin en temel gereksinimlerinden biri. Cildin organik rutubet dengesini korumanız için bolca oranda su içmeniz gerekir. Su yaşam vermenin yanı sıra tüm canlılara gençlik de veriyor. Cildin onarılmasını elde eden su, cildi nemlendiriyor. Daima cildin pürüzsüz ve aydınlık görünmesine destek oluyor. Ek olarak su cildi daima nemli tuttuğu için yaşlanma emarelerini de ortadan kaldırıyor. Günde minimum 2 litre su tüketerek cildinizi koruyabilirsiniz.
ZEYTİNYAĞI
Zeytinyağının hem tüketildiğinde hem de cilde direkt uygulandığında sayısız faydası var. Zeytinyağının içinde yararlı yağ asitleri bulunuyor
Zeytinyağı cildi nemlendiriyor ve yatıştırıyor. Ciltteki kusurları gideriyor. Zeytinyağı cildi canlandırıyor ve gençleştiriyor. Kırışık görünümünü en aza indiriyor. Ek olarak içinde bulunan E ve C vitaminleri ile polifenoller yardımıyla de ince çizgi ve kırışıklıkların önüne geçiyor.
AVOKADO
Avokado kuru ciltlerin adeta en büyük yardımcısı… E vitamini ve potasyum bakımından oldukca varlıklı olan avokado adeta gençleşmenin ve daima genç kalmanın sırlarından biri.
İçerdiği antioksidanlarla anti-aging teriminin adeta doğadaki karşılığını oluşturuyor. Avokado tüketildiğinde cildi adeta neme doyuruyor. Cilt bariyerini dış etkenlere karşı daha kuvvetli hale getiriyor. Oleik asit içeriğiyle de tıpkı zeytinyağı benzer biçimde cilde rutubet ve esneklik kazandırıyor.
NAR
Nar içinde bolca oranda C vitamini barındırır. Bu özelliği yardımıyla nar, güneşin negatif etkilerini azaltarak ince çizgi ve kırışıklıkları önlüyor.
Nar bilhassa cilt lekeleri üstünde oldukca etkili olabiliyor. Koyu lekelerin görünümünü en aza indiriyor. Meyve asitleriyle cildi pürüzsüzleştiren bu meyve, bununla beraber ciltteki kolajeni de koruyor. Böylece erken yaşlanma ile savaşarak cildin daima genç kalmasına destek oluyor.
ISPANAK
Ispanak A, C, E ve K vitaminleri yönünden oldukca zengindir. Ispanak içindeki bolca vitamin yardımıyla cildi besler.
Cildi güneşin hasarlarından korumuş olan ve cilde esneklik kazandıran lutein içinde ne olduğu ıspanağın yaşlanma karşıtı besinler içinde yer almasını sağlar. Bu sebze, bilhassa de doğranmadan pişmemiş olarak tüketildiğinde adeta gençlik iksiri oluyor.

Son Dakika Haberler